Lineage ][ - Gothic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Lineage ][ - Gothic Discussion Forum
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
l2topzone.com

 

 Sugestie pentru server!

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Piccolo




Posts : 12
Join date : 2010-01-06

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitimeWed Jan 06, 2010 10:29 pm

-scoate efectele de la buffe
-scoate anunturile alea care iti arata cine se logheaza de la tine din clan
-scoate cine pe cine a omorat,ca oricum nu ne intereseaza

Parerea mea este ca o sa ai mai putin lag pe server,daca faci treaba asta!
Back to top Go down
Admin
Admin



Posts : 93
Join date : 2009-12-31

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Re: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 12:31 am

Piccolo wrote:
-scoate efectele de la buffe
-scoate anunturile alea care iti arata cine se logheaza de la tine din clan
-scoate cine pe cine a omorat,ca oricum nu ne intereseaza

Parerea mea este ca o sa ai mai putin lag pe server,daca faci treaba asta!

Efectele la buff le pot scoate , dar majoritatea folosesc full buff , care nu are efecte. Efectele de buff sunt generate pe pc-ul clientului , nu fac trafic de retea si fac lag pe placile video vechi (gf4 si mai jos)
anunturile cu cine se logheaza din clan au fost cerute de playeri
anunturile cu pvp si pk pe unii ai intereseaza , e fun sa evzi cine pe cine , doar e server custom de pvp nu?

Lag-ul este pt ca providerul meu de net e de cacat , chair daca promite banda garantata nu o da. (nu , nu-s la rds Smile) )

Daca asta e parerea ta nu inseamna ca e si a majoritatii.
Back to top Go down
https://l2gothic.forumgratuit.ro
Piccolo




Posts : 12
Join date : 2010-01-06

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Re: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitimeThu Jan 07, 2010 8:35 pm

Eu doar mi-am exprimat parerea,dar am observat ca la 100 de playeri pe server,deja incepi sa ai lag pe server.Acum depinde doar de tine ce vrei sa faci...sunt multi care nu folosesc full buff.
Back to top Go down
Baphomet




Posts : 10
Join date : 2010-01-06

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Re: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitimeFri Jan 08, 2010 1:44 pm

Ma eu zic ca e ok si ca e frumos serverul asa cum e Wink chestia cu annoucements la pvp e chair cool mai vezi cand iti moare vreun tov sau ceva de genu , careva din clan , iar cand se logheaza un member apare chiar fain ! sunt de parere ca e un server de pvp si ar trebui lasate chestiile astea . Chiar dak ex : cand dai critical si iti scrie acolo cu mare pe ecran e cam nasol sunt dagger si nu prea mai pot sa ma misc nu reusesc sa dau click aia e mai nasol , cand e scrisu nu poti da click peste el ! Smile dar oricum gg e Frumos .
Back to top Go down
Admin
Admin



Posts : 93
Join date : 2009-12-31

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: ...   Sugestie pentru server! Icon_minitimeFri Jan 08, 2010 4:38 pm

cu lagul sper ca s-a rezolvat , am schimbat providerul de internet si ar trebui sa fie ok
Back to top Go down
https://l2gothic.forumgratuit.ro
Baphomet




Posts : 10
Join date : 2010-01-06

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Re: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 1:43 am

dap sa ti ca merge foarte fain Wink azi nu am avut probleme deloc dupa ce a fost update- ul :* auzi am si eu o intrebare cand mi se schimba si mie nikul si title collor sau cum au alti evaluation score Very Happy :*
Back to top Go down
xardasxp




Posts : 1
Join date : 2010-01-09

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: karma   Sugestie pentru server! Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 2:38 pm

bai frate e de tot kktu faza cu karma .. am facut un pk (pentru ca in zona de farm unde cik nu se face vp,pk aia ma omorau mereu si nu le dadea pk , as ca si eu m-am apucat sa dau intr-un u si am facut pk NeutralNeutral ,ink o faza de kkt) ... si m-au omorat gardieni si acuma ma da undeva pe langa dark vilage. cum dreaq scap de karma ca nu pot sa ma teleportz nicaieri din dark vilge , nu imi da voie gku.????????????
Back to top Go down
Admin
Admin



Posts : 93
Join date : 2009-12-31

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Re: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 2:40 pm

Baphomet wrote:
dap sa ti ca merge foarte fain Wink azi nu am avut probleme deloc dupa ce a fost update- ul :* auzi am si eu o intrebare cand mi se schimba si mie nikul si title collor sau cum au alti evaluation score Very Happy :*


dupa 50 pvp , sau(si) pk
Back to top Go down
https://l2gothic.forumgratuit.ro
Admin
Admin



Posts : 93
Join date : 2009-12-31

Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Re: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitimeSat Jan 09, 2010 2:42 pm

xardasxp wrote:
bai frate e de tot kktu faza cu karma .. am facut un pk (pentru ca in zona de farm unde cik nu se face vp,pk aia ma omorau mereu si nu le dadea pk , as ca si eu m-am apucat sa dau intr-un u si am facut pk NeutralNeutral ,ink o faza de kkt) ... si m-au omorat gardieni si acuma ma da undeva pe langa dark vilage. cum dreaq scap de karma ca nu pot sa ma teleportz nicaieri din dark vilge , nu imi da voie gku.????????????


DEKARMA nu este posibila in zona de safe farm!!! nu mai faceti pvp/pk acolo si nu vei mai avea probleme de astea.

PS: te inteleg ca esti suparat dar te rog sa vorbesti decent
Back to top Go down
https://l2gothic.forumgratuit.ro
Sponsored content





Sugestie pentru server! Empty
PostSubject: Re: Sugestie pentru server!   Sugestie pentru server! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sugestie pentru server!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pentru admin
» VOTATI -- IMPORTANT
» Recompense pentru donatori
» De citit inainte de a posta !!! Important pentru toata lumea !!!
» server down?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Lineage ][ - Gothic :: Romana - Romanian Section :: In General-
Jump to: